بیستوری همان تیغ جراحی یا اسکالپل میباشد که در زبان فرانسه به تیغ جراحی "بیستوری" گفته میشود و در علم پزشکی به اسکالپل معروف میباشد. تیغ جراحی یا همان بیستوری بر اساس شماره

تقسیم بندی میشود و عموما از هر شماره ای در جراحی خاصی مورد استفاده قرار میگیرد. تیغ بیستوری به دو صورت قابل تعویض یا ثابت ارائه میشود و آلیاژ استفاده شده در ساخت تیغ بیستوری عموما از استیل کربن و برنج میباشد. در هنگام خرید تیغ جراحی میبایست دقت لازم توسط تیم پزشکی در انتخاب نوع بیستوری و دسته بیستوری بر حسب کاربرد آن یعنی نوع جراحی مورد توجه قرار گیرد. تیغ بیستوری مورد استفاده در جراحی حتما بایستی دارای استاندارد مورد نیاز و استریل شده باشد. لازم بذکر است عموما تیغ های جراحی بهمراه دسته نمیباشد و دسته تیغ جراحی بصورت جداگانه تهیه میشود. تیغ بیستوری یا همان اسکالپل در برش های جراحی و هم در بخیه زدن کاربرد دارد. همچنین از تیغ بیستوری شماره 23 در کالبد شکافی استفاده میشود. تیغ بیستوری در حجامت نیز مورد استفاده قرار میگیرد. عموما تیغ های جراحی در بسته های 100 عددی ارائه میشود و داخل هر بسته تیغ ها داراری جلد میباشند. لازم بذکر است که دسته تیغ جراحی بایستی منطبق با نوع جراحی انتخاب شود.

تیغ بیستوری

روش جا انداختن و در آوردن تیغ بیستوری یا اسکالپل (جراحی)

جا انداختن و در آوردن تیغ حتماً بایستی با سوزن ‌گیر انجام پذیرد انتهای تیغ جراحی دارای شیار مایل بوده و گردن دسته اسکالپل نیز یک شیار یا لبه مایل دارد و بایستی جهت تیغ در موقع جا گذاری طوری باشد که دسته و تیغ با هم موازی و منطبق شوند. قسمت بالا و کند تیغ بوسیله پنس گرفته می‌شود و سپس داخل شیار دسته بیستوری قرار می‌گیرد. برای در آوردن تیغ بیستوری از دسته آن میبایست انتهای آن را با سوزن‌گیر گرفته و در حالی که دهانه تیغ رو به پایین قرار دارد (تا به شخصی که احتمالاً روبروی شما ایستاده آسیبی نرسد)،آن را به جلو رانده تا تیغ جراحی خارج گردد.

شرکتهای مختلفی در دنیا تولید کننده تیغ جراحی میباشند که شرکتهای سوان مورتون، مارتین، موریس از معروفترین شرکتهای تولید کننده تیغ جراحی میباشند.

 

تیغ بیستوری 11

تیغ بیستوری موریس

قیمت تیغ بیستوری جراحی

تیغ بیستوری مارتین

قیمت دسته بیستوری

تیغ بیستوری اسکولاپ

خرید اینترنتی تیغ بیستوری

تیغ بیستوری شماره 15

آخرین آگهی ها

لباس آنتی استاتیک مخصوص اتاق تمیز و اتوکلاو
لباس مخصوص اتوکلاو لباس آنتی استاتیک لباس آنتی پارتیکل
دستکش یکبار مصرف
دستکش 110 گرمی بکر 100 عدد در جعبه 100 جعبه مقوایی در کارتن شرکت ظریف پلیمر سپاهان www.zarifpolymer.com
 بیستوری جراحی موریس Moris
فروشنده تیغ های موریس Moris
گان ام آر آی MRI
انواع گان ها و لباس های بیمار
گان
گان یکبار مصرف
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

تماس

  • ایران، تهران خیابان ولیعصر کوچه سیدالشهد
  • 02186081714
  • تلفن :جهت تبلیغات در سایت 09307577437
  • ایمیل : از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.
  • ساعات کاری : ۸ صبح الی ۵:۳۰ بعداز ظهر
بالا